Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

Kwas hialuronowy w formie sodowej soli to naturalny składnik występujący w naszym organizmie. Jego największe zasoby znajdują się między innymi w tkance skórnej, w mazi która okala stawy, a także w ciele szklistym oka.

Kwas hialuronowy w kosmetyce ze względu na swoje wyjątkowe właściwości znajduje szerokie zastosowanie oraz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Najważniejszym przeznaczeniem kwasu hialuronowego jest zatrzymywanie w komórkach tkanek cząsteczek wody. Właśnie ze względu na tę właściwość od odpowiedniego poziomu kwasu zależy kondycja naszej skóry. Nie każdy wie, że każdego dnia około 30% kluczowej dla naszego organizmu substancji ulega rozpadowi. Organizm samoczynnie uzupełnia niedobory cząstek kwasu hialuronowego. Nie mniej jednak z upływem lat ta właściwość zmniejsza się przez co zaczynają pojawiać się ich niedobory w obrębie całego organizmu rozpoczynające proces starzenia się.
Celem uzupełnienia braków kwasu hialuronowego i utrzymania odpowiedniego nawilżenia skóry specjaliści z dziedziny kosmetycznej zalecają stosowanie produktów z jego zawartością.

Kwas hialuronowy przeznaczony do celów kosmetycznych ma różnorakie źródła pozyskiwania. Na rynku jeszcze do niedawna można było dostać jedynie kosmetyki zawierające kwas wytwarzany z tkanek zwierzęcych. Jednak przez wzgląd na możliwość wystąpienia odczynów alergicznych na rynku pojawiły się preparaty z kwasem wytwarzanym ze szczepu bakterii Sterotoccous EQui.

Kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, którego źródło stanowią bakterie charakteryzuje ponadprzeciętna skuteczność, którą potwierdzają nie tylko liczne badania naukowe ale także osoby, które przeszły kurację z ich zastosowaniem. Mają zastosowanie nie tylko w formie kremów, czy tabletek zażywanych doustnie ale również w gabinetach kosmetyki estetycznej, gdzie substancje wstrzykiwane są bezpośrednio w skórę w celu wypełnienia bądź wygładzenia zmarszczek, poprawienia owalu twarzy a nawet korekty i wypełnienia ust. Takie zabiegi ze względu na nieunikniony rozkład kwasu hialuronowego w organizmie nie gwarantują trwałych efektów. Efekty zabiegów typy anti-aging utrzymają się w zależności od jakości zastosowanego preparatu jak również miejsca wypełnienia średnio od sześciu nawet do dwunastu miesięcy. Krem z kolagenem na dzień.

Doskonałe efekty dają oprócz kosmetyki estetycznej również tabletki zawierające kwas hialuronowy. Kuracja już po paru miesiącach stosowania przynosi bezinwazyjne i długo utrzymujące się efekty. Zawarty w tabletkach kwas ciągle uzupełnia brak cząsteczek co co doskonale znacznie utrzymuje nawilżenie tkanki skórnej. Specjaliści od kosmetyki polecają również krem hialuronowy do stosowania na co dzień. Skuteczność takiej kuracji zwiększają także różne aktywne składniki które wchodzą w skład kremów. Podobnie jak w przypadku tabletek zawarty w kremie kwas hialuronowy w nieinwazyjny sposób nawadnia skórę skuteczne poprawiając jej kondycję i opóźniając proces starzenia się skóry. Nie mniej jednak, żeby kuracja odniosła oczekiwany efekt warto sięgać po produkty, w których składzie znajduje się najwyższej jakości kwas dostępny na dzisiejszym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *