kolagen naturalny

Zainteresowanie jakim cieszą się na rynku branży kosmetycznej preparaty ,w których składzie znalazł się aktywny kolagen to efekt skuteczności ich stosowania poświadczonego zarówno przez wielokrotne badania kliniczne jak również opinie wystawione przez osoby, które poddały się kuracji przy ich wykorzystaniu.

Zanim sięgniemy po promowany „cudowny środek” uważany przez fachowców w branży za numer jeden wśród współczesnej oferty rynku kosmetycznego warto wiedzieć jakie ma właściwości, jak wpływa na organizm, kiedy i w jaki sposób zalecane jest jego stosowanie oraz jak dużą ma skuteczność.

Co to jest kolagen?
Kolagen najprościej można określić jako formę białka o włóknistej strukturze jakie wchodzi w skład tkanki łącznej, i które stanowi aż trzydzieści procent masy naszego ciała. Znajduje się niemalże we wszystkich tkankach a przede wszystkim w tkance skórnej, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach a nawet w sercu , mózgu oraz we włosach czy paznokciach. Badania potwierdzają aż siedemdziesięciu procentową obecność kolagenu w całym białku wchodzącym w skład skóry, co oznacza jak olbrzymie znaczenie ma w prawidłowym jej funkcjonowaniu.

Co zawiera kolagen?
Budowa kolagenu opiera się przede wszystkim na dość nietypowym w porównaniu do innych białek ludzkiego organizmu składzie aminokwasów łączących się ze sobą w włókna. Białko kolagenowe zawiera przede wszystkim dość duże ilości glicyny i proliny oraz dodatkowo dwa innego rodzaju aminokwasy formowane podczas procesu translacji enzymatycznej z proliny i lizyny. Organizm mniej więcej do dwudziestego piątego roku życia samoczynnie wytwarza kolagen. Z czasem ta zdolność zanika w zawiązku z czym zaczynają pojawiać się pierwsze ubytki kolagenu, których rezultatem jest nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu i powstawanie nieuniknionych oznak starzenia się skóry.

W czym jest kolagen?
Dla utrzymania jak najlepszej kondycji nie tylko skóry ale ponadto całego organizmu trzeba już w momencie pojawienia się pierwszych oznak ubytków w białku kolagenowym stosować preparaty z jego zawartością a także zalecaną suplementację diety. najbardziej widoczne efekty w odnowie struktury włókien kolagenowych zapewniają preparaty zawierające kolagenowe białko pozyskiwane z ryb morskich. Ich budowa oraz właściwości są najbardziej zbliżone do naszego organizmu dlatego dobrze się wchłania i jest przyswajany prawie w całości. Polecane w sprzedaży preparaty o zawartości kolagenu hydrolizowanego pochodzenia zwierzęcego i roślinnego ze względu na strukturę pociętych, martwych włókien nie odnoszą tak spektakularnych efektów jak aktywny kolagen rybi.

Oprócz preparatów z kolagenem warto dodatkowo wzbogacić swoją codzienną dietę w produkty spożywcze , które zawierają białko kolagenowe pozyskiwane z roślin i zwierząt. Do diety można wprowadzić nie tylko świeże ryby morskie ale także galarety wołowe, wieprzowe jak również owocowe. Dla wzmocnienia włókien białka kolagenowego można również spożywać żywność o podwyższonej zawartości witamin z grupy C, A oraz E. Należą do nich dla przykładu żurawina, cytrusy, chili, marchewka, buraki, dynia, migdały, orzechy oraz oleje roślinne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *